קרה לכם שהמסך של הסמארטפון התרסק? שה- Home Button הפסיק לעבוד? שהכבל לא הטעין? יצא לכם לאשפז את הנייד במעבדה מיוחדת, לשלם הרבה כסף ולחכות הרבה זמן? מעצבן! הטלפון המודולרי מבטיח לשדרג לנו את החיים ובקרוב.

כבר זמן מה שאנו עוקבים בשקיקה אחר הטלפון המודולרי שגוגל מפתחת תחת השם Project Ara, אחד הפרוייקטים המדוברים של הזמן האחרון, ובצדק.

דמיינו טלפון הנרכש כשלד העשוי אלומיניום, עליו "מלבישים" רכיבים שונים לפי הצורך, רכיבים המיוצרים ע"י יצרנים שונים ברחבי העולם. בדומה להתקנת אפליקציות בטלפון החכם, מותקנים על השלד רכיבי חומרה, המרכיבים יחד את הטלפון - ממש כמו משחק ילדים.

כל טלפון מעוצב חזותית וטכנולוגית ע"י בעליו, כאילו יוצר עבורו במיוחד - 100% התאמה אישית. אוהבים לצלם? הרכיבו מצלמה מעולה וזיכרון גדול, אבל ותרו על מעבד חזק ויקר. גולשים הרבה? משתמשים בהרבה אפליקציות? התקינו מעבד חזק וסוללה בעלת קיבולת גדולה. נפל הטלפון? נשבר המסך? אין בעיה! שולפים את המסך השבור ומחליפים אותו בחדש. מחיר הטלפון תלוי בכם - תצורה פשוטה תעלה על פי הערכות בין 50 ל-100 דולר ומשם השמיים הם הגבול. (מידע נוסף ניתן למצוא כאן, באתר הפרויקט).

 

KM Phoneblock 1איור: קמפרי ולימון

 

איך התחיל כל הבאזז? כשדייב הוקנס, מעצב תעשייתי מהולנד, בדק מהן עלויות תיקון מצלמת הטלפון שנשברה. הוא גילה שזה פשוט לא משתלם לתקן. כמות הפסולת האלקטרונית שנוצרת בעולם, מטלפונים ניידים בלבד, עקב בלאי, נראתה לדייב מטופשת, והוא החליט לפעול. הוא יצר את הסרטון המושקע הזה, שבתוך 24 שעות הגיע ללמעלה ממיליון צפיות. מטרתו של הוקנס היתה לגרום להזדהות עם הבעיה, מה שיביא לשיתוף של הסרטון, כדי להביע תמיכה ברעיון - מהלך שירמוז ליצרניות הגדולות, עד כמה הקהל בחוץ רוצה טלפון מותאם אישית. בתוך זמן קצר למעלה מ-380,000,000 גולשים נחשפו לרעיון הטלפון המודולרי.

 

 

מטרתו של הוקנס היתה לגרום להזדהות עם הבעיה, מה שיביא לשיתוף של הסרטון, כדי להביע תמיכה ברעיון - מהלך שירמוז ליצרניות הגדולות, עד כמה הקהל בחוץ רוצה טלפון מותאם אישית. בתוך זמן קצר למעלה מ-380,000,000 גולשים נחשפו לרעיון הטלפון המודולרי.

 

צילום מסך מתוך הסרטון הרשמי של Phoneblocks

 

באותה תקופה במעבדות מוטורלה (שבבעלות גוגל) עבדו על רעיון דומה. הסרטון של הוקנס שהפך ויראלי וסחף אחריו קהילה של משוגעים לדבר, הביא את גוגל הענקית להציע לדייב לחבור אליהם ולעבוד יחד, למען אותה מטרה. כיום Phonebloks עובדת בשיתוף מלא עם גוגל, ומנהלת קהילה המחברת בין יצרניות שונות בעולם, לבין מפתחים ומהנדסים.


צילום מסך מתוך הסרטון הרשמי של Phoneblocks

 

נקודה חשובה במיזם היא הבשורה הסביבתית שהוא מביא איתו. שימוש בטלפון המודולרי יקטין את כמות הפסולת אלקטרונית, הגדלה משנה לשנה בקצב מסחרר. כמות שהפכה לבעיה אקולוגית בהיקף מדאיג. טלפון מודולרי מאריך את חיי הנייד, מעצם האפשרות להחליף חלק פגום. ההתאמה האישית של הטלפון לצרכים המשתנים של כל משתמש, מאפשרת גם יצירת טלפון שישמש במשך מספר שנים ארוכות, כזה שבכל עת ניתן לעדכן, לשדרג ולשנות כל חלק ממנו בנפרד. ובדור הרשתות החברתיות והצרכנות החכמה, זה בדיוק מה שאנחנו רוצים - מודעות סביבתית ובחירה אישית.

 

 

Phoneblocks צילום מסך מתוך הסרטון הרשמי של Phoneblocks

 

מתי כל הטוב הזה מגיע לחנויות? לצערנו אין עדיין הערכות מבוססות, אולם במהלך 2015 גוגל מבטיחה לשחרר גרסת בטא, לבודקים שישתמשו במכשיר לתקופת מבחן. אנחנו מחכים.

e-max.it: your social media marketing partner

כתבות נוספות שתאהבו לקרוא: