חממה פוטוגנית לגידול חסות יפיפיות ומתקתקות אשר גדלות במים. זה טוב בדיוק כמו שזה נשמע!

למרות הספקנות שליוותה אותנו בדרך לחווה לגידולים ירוקים - השתאות ופליאה גדולה עברו עלינו כשנכנסנו לחממה של ״תוצרת מים״ בכפר הס.

 

תוצרת מים כפר הס

 

מדובר במשק המגדל חסות מסוגים שונים: מנגולד, כרוביות, בייבי קולורבי, שומר, כרוב סיני ועוד מיני ירוקים רבים בשיטת גידול יחודית בה שתילי התוצרת צפים בבריכות מים יעודיות.

 

קלפטיש בתוצרת מים


התוצאה המתקבלת היא גידולים טריים בעלי טעם משגע שאינם עוברים ריסוס או הדברה ואינם מצריכים שטיפה מכיוון שאין עליהם חול או שאריות אדמה.

 

גיל מזור תוצרת מים

 

החממה ההידרופונית הוקמה ב- 2014 ע"י גיל וגדעון מזור, אב ובן. גיל, דור שלישי למשפחה של חקלאים ובעל ניסיון וידע חקלאי רב, פשוט רוצה שכולנו נאכל טוב יותר. ״אם אתה רוצה להיות בטוח ב- 100% איך גידלו את הירקות שלך, תגדל אותם בעצמך. מאחר וזה לא ישים, לפחות תדאג לרכוש אותם ממגדל שאתה מכיר וסומך עליו.״ אומר גיל.

 

תוצרת מים

 

הנטייה הקולינרית הטבעית היא לחפש ריגושים במנות חדשות ודרכי הכנה יצירתיות מתוך מטבחי העולם אבל החדשנות בחומר הגלם עצמו היא זו שמרגשת אותנו ומסתבר שגם כמה שפים מוערכים אשר סיפרו לנו על תוצרת מים עם ברק בעיניהם. ואכן, הטעם של הגידולים הוא נפלא. פשוט טעים.

חסות שגדלות באדמה נשטפות בזרם עז ומיובשות לרוב לפני האריזה והפעולה הזאת פוגעת בטעם ובחיי המדף של העלים. בגידולים הידרופונים זה לא קיים- אין צורך לשטוף את המוצר כי אין שאריות אדמה, מזיקים ו/או ריסוס.

 

תוצרת מים כפר הס

 

חיי המדף ארוכים והאפשרות לשלוף מהמקרר ולאכול מבלי לשטוף משנה עולם לחובבי בישול משום שכידוע, שטיפה ויבוש של חסה או עלים גוזלים זמן רב והירוקים השטופים שמגיעים מהסופר הולכים לעולמם במהרה וטעמם מריר לרוב. בביקורנו בחממה טעמנו כל חסה אפשרית היישר מהמים ואנחנו מוכרחים להודות שלא יכולנו להפסיק לאכול כי הן קריספיות, מתוקות, בשרניות ומאוד מאוד יפות.

 

גיל מזור כפר הס

 

בבריכות המים בה גדלים הירוקים שוחים להם דגיגי גמבוזיות קטנים אשר ניזונים מזחלים של יתושים ומפחיתים את המזיקים בחממה ובנוסף מייצרים דשן טבעי למים, מה שהופך את התהליך לאקולוגי ובריא יותר.

 

תוצרת מים כפר הס


"אני מאוד שמח שהמוצרים שלי גורמים גם לילדים שאוכלים רק צ'יפס ושניצל לאכול ולאהוב גם חסות ועלים ירוקים" סיפר לנו גיל בגאווה ושלושת ילדיו הקטנים אישרו זאת בחיוך.

 

תוצרת מים כפר הס

 

רוב תוצרת המשק נמכרת ישירות למסעדות אבל אם מחפשים היטב ניתן למצוא את הירוקים של "תוצרת מים" בשוק האיכרים בנמל תל אביב בדוכן של אורי גרינפטר, בקניון דרורים במעדניית פיטר הלמנס ובירקניות בכפר הס ומשמרת.

e-max.it: your social media marketing partner

כתבות נוספות שתאהבו לקרוא: