ממשיכים את המסע אחר מאפה השמרים המושלם

ממשיכים את המסע אחר מאפה השמרים המושלם >>

The Goodies of life

ישירות למייל שלך:

  1. חובה להזין

אי אפשר להישאר אדישים לנוף הנשקף מויטרינות הענק שמקיפות את גוז' ודניאל. הגפנים והשדות למרגלותיה הופכים את השהות בה לבריחה קטנה מהמציאות. עזבו אתכם מפוליטיקה, המצב הביטחוני או הכלכלי ופשוט כנסו לרכב, כוונו את הנווט לבני ציון, כמה דקות מצומת רעננה צפון ואנחת הרווחה מובטחת.

 

מזנון ארוחת הבוקר המפנק של המקום כבר הפך לשם דבר, אחד הסודות השמורים של בני השרון ומי שמבין יודע שכדאי לו לשריין זמן רב מראש שולחן לארוחת בוקר מפנקת של יום שישי במרפסת.
אבל אנחנו כאן בשביל לספר לכם על הערב של גוז' ודניאל. מהרגע שהשמש שוקעת, המקום נצבע בנצנוצי אורות יפים והחושך הכפרי הגדול עוטף את הכל בשמיכה כהה, כזאת שאפשר למצוא רק הרחק מהעיר. ובפנים, האווירה חמה ומלטפת. האנשים טובים וחייכנים, כולם כולם באים להנות.

 

צילום ועריכה: אסף רביבו

 

גוז' ודניאל הוקמה ע"י נטע-לי יהודאי ועידו פיינר ב- 2011 לאחר שהקיוסק ששירת את הבריכה הסמוכה של המושב נהרס כליל. הנוף שנתגלה לאחר פינוי ההריסות לא הותיר מקום לספקות בלבם של השניים שהחליטו לפתוח במקום ביסטרו כפרי.

 

gouje & danielle

 


נטע-לי ועידו הזמינו את שניר אנג - סלע, שף מוערך בעל ניסיון רב שהגיע יחד איתו מהמוצלחות שבמסעדות ניו-יורק, להרכיב את תפריט המסעדה ואת רשימת חומרי גלם שניתן לגדל בגינה הצמודה למסעדה. תוך כדי העבודה על התפריט והגינה נוצר חיבור חזק בין השלושה וכמה חודשים לאחר שהחל בעבודת הייעוץ נטע-לי ועידו הציעו לשניר לקבל את עמדת השף לידיו.
מאז, אנג-סלע הוא הלב הפועם של המטבח. על הגינה אחראי עידו שמטפח אותה באהבה רבה המגיעה הישר לצלחת ונטע-לי היא הלב הפועם של הפלור וחווית האירוח. לא סתם השתמשנו כמה פעמים במילה "לב". הרבה אהבה יש מעל המקום הזה והיא מחלחלת עמוק, עד אחרון המלצרים.

 

 

gouje & danielle

 

התפריט בגוז' ודניאל מחולק לשני חלקים: קלאסי ועונתי. התפריט העונתי מעניין יותר בעינינו ומורכב מחומרי גלם שזמינים בעונה בלבד, בעיקר מהשפע שהגינה הצמודה מציעה. הרעיון לגדל ירקות ופירות בעצמם נולד מהרצון של שניר ובעלי המסעדה להעניק אוכל טוב יותר לסועדים, וחומרי גלם טריים מהגינה הצמודה הם לדברי שניר "איכותיים יותר מכל תוצרת שנזמין מספקים לא משנה כמה הם טובים".

 

 

gouje & danielle


"גידול חומרי הגלם מפתח שיח עם הסועדים שנוהגים לשאול אותנו מה עונתי, מה גדל עכשיו בגינה ומה יש לאכול בהתאם" מספר לנו שניר ומדגיש את הגישה הפרטית שלו לאוכל, שדוגלת בלאכול את מה שזמין בעונה. "מנות שהיו Best-Sellers בתפריט הוסרו רק בגלל שהן לא בעונה כדוגמת סלט העגבניות- יש עגבניות כל השנה אבל רק בקיץ המנה הזאת נמצאת בתפריט".

 

 
בניגוד לאסכולה המסעדנית הרווחת של ייבוא חומרי גלם מהקצה השני של העולם שניר מאמין בחומרי גלם זמינים, מקומיים וטריים. כל הפסטות מיוצרות במקום, הלחמים באפייה עצמית, הקינוחים נעשים במקום, הבשר מגידולים מקומיים והדגה מקומית עד כמה שניתן. Slow-Food במיטבו.

 

gouje & danielle


סלט העלים החורפי עם רצועות דקיקות של גבינת פקורינו מקומית הוא הדוגמה המושלמת לכך שכן אף אחד לא מצפה מעלים להיות טעימים כל כך.
חוסר הציפייה לאיכותם הבאמת גבוהה של חומרי הגלם הפשוטים וההפתעה שנוצרת בשל כך יוצרים חוויה קולינרית מעניינת.

 

gouje & danielle

 


האג'נדה של נתינת הכבוד לחומרי הגלם משפיעה גם על היחס של תפריט המסעדה לירקות ולפירות. שניר נותן להם כבוד רב ולא מתייחס אליהם כאילו הם תפאורת רקע למנה. התוצאה מתבלטת בנוף.

"ההגדרה על הדלת של המסעדה היא ביסטרו כפרי ואני מאוד אוהב את ההגדרה הזאת. אני מגדיר את המטבח בגוז' ודניאל כ-high end casual dining" מספר שניר. "היופי בהגדרה של ביסטרו הוא בחופש שיש לך ליצור ולשאוב השפעות ממקומות שונים. אנחנו אמנם מתבססים בעיקר על מערב אירופה אבל אין ספק שההשפעה של כל שנותי בניו יורק מחלחלת לעשייה שלי, עם או בלי כוונה".

 

 

gouje & danielle

 

כששאלנו את שניר מהי התגובה שהוא הכי אוהב לקבל מסועדים המתארחים במסעדה, הוא ענה לנו תשובה יפה בפשוטתה שמסכמת בעינינו את הכל: "השאיפה שלי היא להצליח לגרום לסועדים שלנו להפסיק את רצף השיחה שלהם לשניה, ברגע שהם נותנים את הביס הראשון במנה, כי היא הרבה יותר טובה ממה שהם ציפו לה. ואז מבחינתי הם יכולים להמשיך את הערב שלהם".

 

צילום תמונות הכתבה: טלי דברת

 

ג'וז ודניאל, רח' אנשי בראשית - ליד מגדל המים, בני -ציון

e-max.it: your social media marketing partner

כתבות נוספות שתאהבו לקרוא:

something good to watch

KM A2G HaimAfriat

radar rashi traveling heb