על שוק הרוכלים החיפאי שמענו כבר מזמן מקומץ חברים יודעי דבר שהרעיפו עליו תשבוחות אבל הקפידו להגיד בכובד ראש שחייבים להגיע לשם השכם בבוקר, אחרת כל הדברים השווים נחטפים. כמה מוקדם? מאוד!

לקח לנו הרבה זמן לממש את החלטתנו להגיע לשם, אחרי הכל, לקום לפנות בוקר ביום שבת זו הקרבה של ממש.
בסופו של דבר השעון המעורר צילצל בנחישות בחמש לפנות בוקר ואנחנו נכנענו לו ומצאנו את עצמנו כבר לפני השעה שבע בפאתי השוק.

שוק הפשפשים חיפה

השמועה התבררה כנכונה ועד כמה שהיינו סקפטים לגביה המקום נראה רוחש פעילות: כל הרוכלים כבר פרשו את מרכולתם ונחיל של מפשפשים החל לנוע מאזורי החנייה למתחם הקניות.

 

קלפטיש בשוק הפשפשים

 

שוק הפשפשים נמצא בעיר התחתית ובנוי למעשה משני שווקים נפרדים - האחד, קבוע ופעיל במשך כל ימות השבוע והשני, שוק הרוכלים/שוק הרצפה הפועל בימי שבת וראשון בלבד ומארח בתוכו רוכלים וסוחרים אשר פורסים את מרכולתם על הרצפה.
מדובר בבליל ג'אנק של הכל מהכל לצד אוספי וינטג' נדירים אשר להם יש ביקוש רב בקרב מעצבי פנים, אדיכלים, משפצים, מסעדנים וכו'.

 שוק הפשפשים חיפה

ממש לאחרונה, עיריית חיפה ביצעה מהלך שנוי במחלוקת והעבירה את מיקום שוק הרצפה שהיה במרחק הליכה קצרצר מהשוק הקבוע לאזור בית המכס ברחוב קפטן סטיב, עניין של כ-10 דקות הליכה. ההפרדה בין שני השווקים פוגמת לטעמנו בחוויה (ביקרנו בשוק כמה שבועות לפני השינוי) ואנחנו ממליצים בחום לכלול בביקור אחד את שניהם.

שוק הרוכלים חיפה

 

הביקור בשוק הרצפה מומלץ למפשפשים מתקדמים. מי שעינו מיומנת ואינו נרתע להתלכלך יוכל למצוא פנינים של ממש בין ערימות הג'אנק. נראה שגם הקהל שמגיע לשם מכיר את חוקי המשחק היטב וגם הרוכלים יודעים בדיוק מה ערך הפריטים שבידם. ההתמקחות על פריטים רגילים שאינם מבוקשים מאוד פשוטה וניתן לרכוש דברים רבים במחירים מצחיקים של ממש. לעומת זאת, כאשר מדובר בפריט אטרקטיבי וטרנדי - כמו למשל מאזני הארץ שמורות במצב טוב או כלי אמייל פופולרים - ההתמקחות הופכת קשה על גדר הבלתי אפשרית.

 

כלי אמייל בשוק הרוכלים חיפה

 

שוק הרוכלים חיפה


יחד עם זאת, יחסית לשוק הממוסד הסמוך ולמקבילה היפואית - עדיין ניתן לחזור הביתה עם שלל מציאות שוות בתקציב נמוך ואם ניחנתם בסבלנות, חוש עיצובי וידיים טובות תוכלו לצוד כאן פריטים מצויינים שישרתו אתכם נאמנה ויקפיצו את עיצוב הבית כמה דרגות למעלה, בדיוק כמו שהמקצוענים עושים.

 

קלאפטיש בשוק הפשפשים חיפה

 

השוק הקבוע הפתיע אותנו לטובה. יצא לנו לדגום כמה שווקי פשפשים ברחבי העולם - והוא לחלוטין נמצא בסקאלה העליונה. תמהיל החנויות והדוכנים אותנטי מצד אחד ומגוון מצד שני וכך גם תמהיל המחירים.

 

גופי תאורה יפים בשוק הפשפשים החיפאי


ניתן למצוא שם חנויות בוטיק מעוצבות אשר מציגות מוצרים משופצים, מצוחצחים ולא זולים לצד דוכני פשפוש כיפיים במחירים נוחים. כמו בשוק הרוכלים גם שם יש הכל מהכל רק בתצוגה מסודרת, נעימה וידידותית יותר למשתמש.

 

 

וינטג' בחיפה

 

שרפרף משופץ בשוק החיפאי

 

לרעבים ולצמאים מומלץ לשבת בחומוסיית אבו מרון המיתולוגית (קיבוץ גלויות 1) ובבתי הקפה האינטימים המעוצבים ברוח השוק ופזורים במקום בהם נעים לנוח ולצבור כוחות להמשך השיטוטים. צייד מהנה!

 

קלפטיש בשוק הפשפים בחיפה

 

שוק הפשפים החיפאי

 

 

שוק הרוכלים/הרצפה: רח' קפטן סטיב, בחניון בנין המכס (מול בניין הטיל קרית הממשלה), חיפה
פתוח בימי שבת וראשון, מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות.

שוק הפשפשים: מתפרש על פני הרחובות ואדי סליב קיבוץ גלויות ושיבת ציון, חיפה
פתוח במשך כל ימות השבוע.

e-max.it: your social media marketing partner

כתבות נוספות שתאהבו לקרוא: